Pčelarski nož čistač okvira je specijalizirani alat namijenjen brzom uklanjanju tvrdokornih naslaga voska i propolisa s drvenih letvica. Njegova oštrica prilagođena je profilu satonoša, što pčelaru omogućuje temeljito čišćenje utora bez nepotrebnog oštećivanja samog drveta. Korištenjem ovog alata, vaša pčelarska oprema ostaje u vrhunskom stanju, a okviri spremni za ponovno ožičavanje i utapanje satne osnove. Pčelarski nož čistač okvira značajno podiže higijenu u pčelinjaku, smanjujući rizik od zadržavanja patogena na starim okvirima.
Ima drvenu dršku i čelični dio zakrivljen pod uglom od 90 stupnjeva.
Ukupna dužina noža je 180mm.
Napravljen je sa namjenom da olakša čišćenje okvira od voska i propolisa.
Njegova oštra ivica na ravnom dijelu (dijelu koji se nastavlja nakon drške) idealan je za čišćenje okvira od voska i propolisa.
Zakrivljeni dio noža ima dvostruku namjenu, olakšava vađenje prvog okvira iz nastavka i omogućuje čišćenje kanala na satonoši okvira.
Ergonomski dizajn i visoka kvaliteta materijala.
Čelik od kojeg je izrađen nož zadržava oštrinu čak i nakon struganja najtvrđeg propolisa s okvira.
Ova pčelarska oprema dizajnirana je tako da s lakoćom čisti utore u kojima se nakuplja najviše nečistoća.
Lagana konstrukcija alata omogućuje pčelaru sate rada bez pojave umora u šaci.
Materijal je otporan na koroziju pa se nož može prati i dezinficirati u kipućoj vodi bez straha od oštećenja.
Čistač uvijek nađe mjesto u vašem pčelarskom kovčegu s alatom.






